Reszponzív weboldal
Ma már alap, hogy nemcsak asztali gépeken, laptopokon netezünk, hanem telefonon is, a netes keresések majdnem háromnegyede mobileszközökön zajlik. A felhasználók 80 százaléka átnavigál más oldalra, ha a megnyitott oldal nincs mobilra optimalizálva.
Vegye fel velünk a kapcsolatotNézzük mit érdemes tudni a reszponzív weboldalakról, illetve miért érdemes alkalmazni őket.
- A reszponzív weboldal célja az, hogy optimális megjelenést biztosítson - könnyű olvashatóság, egyszerű navigáció a lehető legkevesebb átméretezéssel és görgetéssel - a legkülönfélébb eszközökön: az asztali számítógép monitorjától egészen a mobiltelefonokig.
- Tehát a reszponzív weboldal automatikusan igazodik a látogató képernyőjének felbontásához, függetlenül attól, hogy mobilról, tabletről vagy asztali gépről van szó. Optimális esetben egy reszponzív weboldal három fajta nézetre van optimalizálva: mobil nézet, tablet nézet és asztali nézet.
- A reszponzív design a legkényelmesebb és legteljesebb felhasználói élményt biztosítja a látogatónak bármilyen eszközön böngészik weboldaladon és a képarányokat ennek megfelelően alakítja.
- Keresőoptimalizálás (SEO) szempontjából a reszponzív weblap készítés a legjobb választás, ugyanis a Google kifejezetten támogatja a reszponzív webdesign-t, a mobilbarát reszponzív weboldalakat és jobb esélyekkel indulunk az AdWords hirdetési kampányokban is.
- A reszponzív webdesign a legjobb és leghatékonyabb megoldás az egységes márkaarculat és felhasználói élmény szempontjából, hiszen egy jó reszponzív weboldal több felületet is kiszolgál.
- Reszponzív design esetén csökken a visszafordulási arány, hiszen a mobilról érkezők is jól tudják használni ezeket az oldalakat, amikor megnyitják.
- A reszponzív weboldalnál figyelnünk kell arra, hogy a tartalom ne legyen hosszú, mert a túl hosszú szövegeket nem fogják elolvasni az okostelefonon netezők. A szöveget részekre kell osztani, és kattintásra előhozni a soron következő részt. Mindig csak a megjelenített szövegrészt tudja elolvasni a látogató, így érthetőbb, átláthatóbb lesz a tartalom.
- A reszponzív honlap költséghatékony, mert nem kell külön fejlesztgetni az egyes verziókat, hiszen csak egy van, így fizetni is csak egyszer kell a változtatásokért.
- A reszponzivitás ma egyre inkább alapkövetelmény.
- A reszponzív weboldallal ki tudja szolgálni a látogatóknak azt az igényét, hogy bármikor, bárhonnan tudják használni az oldalát. Rendelje meg nálunk a reszponzív weboldalt, hogy minden eszközön egyforma minőségben tudjon jelen lenni!
Weboldal készítés, honlapkészítés
Vegye fel velünk a kapcsolatotGyakori kérdések
Miért jó egy reszponzív weboldal?
A reszponzív webdesign gyorsabbá, könnyebben elérhetővé és könnyebben navigálhatóvá teszi a weboldalakat. Ez megkönnyíti a felhasználók számára, hogy megtalálják az oldalon a keresett információt, és általában arra ösztönzi őket, hogy maradjanak is az Ön honlapján.
Mik a legfőbb előnyei a reszponzív felhasználói felületnek?
A reszponzív design optimális felhasználói élményt biztosít a képernyő méretétől függetlenül, minimálisra csökkenti a vízszintes görgetést és maximalizálja az adatok megjelenítését a rendelkezésre álló felületen.
Miért kell foglalkozni a reszponzív webdesignnal?
A mobilhasználók mindenhol jelen vannak, világszerte emberek milliói rendelkeznek okostelefonnal. A kutatások azt mutatják, hogy az összes internetes forgalom 80 százaléka mobilról zajlik. Tehát, ha nincs olyan weboldala, amely mobileszközön működik, akkor lemarad az áhított hatalmas forgalomról. A mobilbarát weboldal kulcsa a reszponzív dizájn. Ez az e-kereskedelem kulcsa is. Az emberek imádnak online vásárolni, főleg mobilról. Napjainkban az emberek ezrei vásárolnak mobileszközükön. Ha a webhelye nem mobilbarát, akkor több ezer forintnyi bevételtől eshet el. A mobilbarát weboldal több pénzt keres tulajdonosának. Ezenkívül 2015 elején a Google bejelentette, hogy a mobilbarát kritérium a keresőmotor-algoritmusok rangsorolási tényezőjévé válik. Ez azt jelentette, hogy a nem mobilbarát webhelyek potenciálisan elveszítik kulcshelyeiket a keresőmotorok eredményei között, mivel nem nyújtanak jó élményt a mobilon keresők számára.
Ki a reszponzív technológia feltalálója?
Ethan Marcotte (Boston, Massachusetts) alkotta meg a „Reszponzív Webtervezés” (RWD) kifejezést 2010-ben, és Responsive Web Design című könyvében felsorolja a reszponzív tervezés alapvető összetevőit: egy gördülékeny rács alapú elrendezést. A responsive webdesign célja az, hogy oldalirányban ne kelljen a felhasználónak görgetnie mobilon, csak fel-le, és nagyítgatnia se kelljen az oldalt. Ebben a css media type siet segítségünkre, aminek segítségével előállíthatunk olyan css definíciós listát, ami kizárólag bizonyos felbontású kijelzők esetén kerül csak használatba.
További blog cikkek
- Hogyan zajlik egy weboldal, honlap megrendelése a ZogWeb-nél
- 7 Tipp a weboldala gyorsabbá tételéhez
- Az álomesküvő összetevője a mesebeli ruha és egy trendi esküvői honlap
- Szuper fotóst keres? Ismerje meg partnerünket, a Velcord Médiát
- Miért érdemes készíttetni esküvői weboldalt
- Első honlapom
- Hogyan válasszunk domainnevet
- Híres márkák logói és történetük
Webdesign készítés, programozás szakértelemmel
Több, mint 10 év tapasztalat webdesign készítésben, weboldal programozásban, szövegírásban.
Vegye fel velünk a kapcsolatot